Serial "Koło Czasu"!

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzysztof Księski

Dodane: 20-04-2017 20:48 ()


Sony Pictures Television wyprodukuje serial telewizyjny na podstawie jednego z najsłynniejszych cykli fantasy - "Koło Czasu" (Wheel of Time) Roberta Jordana. Produkcja powstanie przy współpracy z Red Eagle Entertainment i Radar Pictures. Daty premiery nie wyznaczono, ale z pewnością minie jeszcze kilka lat, zanim obejrzymy losy Randa, Mata, Perrina et consortes na szklanym ekranie. Niemniej jednak to świetna wiadomość dla miłośników fantasy. Widać, że sukces serialowej "Gry o Tron" dał asumpt do tworzenia kolejnych serii trzymających w napięciu zmagań bohaterów żyjących w nieistniejących krainach i władających potężnymi mocami.

Taki właśnie jest cykl Jordana, z którego ostatnie trzy tomy powstały już po śmierci autora - napisane przez Brandona Sandersona na podstawie notatek zmarłego. "Koło Czasu" opowiada o quasi średniowiecznym świecie, gdzie istnieją potężne kobiety Aes Sedai - władające Jedyną Mocą - pomagające ludzkości, ale jednocześnie knujące własne intrygi, który dotknęła skaza Czarnego - przeciwieństwa Stwórcy. Stąd w uniwersum tym tak wiele przerażających i groźnych stworów. Od trzech tysięcy lat jest dość spokojnie, jednak wszystko się zmienia: proroctwa się powoli wypełniają, zło podnosi łeb, ludzie podnoszą oręż przeciw sobie, brat przeciwko bratu. Na tym tle drużyna bohaterów (ach, to schematyczne fantasy, ale przynajmniej nie ma tu elfów ;)) - młodych wieśniaków - rusza w podróż, by odnaleźć zagadki historii i poznać samych siebie. I przy okazji uratować świat, a może go zniszczyć? Zobaczymy. 

Cykl jest bardzo wciągający, więc można spodziewać się, że serial - przy odpowiednich nakładach: finansowym i intelektualnym - okaże się hitem. I w przeciwieństwie do cyklu Martina - ten jest już skończony. 

 

Źródło: http://www.tor.com


comments powered by Disqus