Spotkanie z autorem komiksu „Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu"

Autor: WiMBP Redaktor: Motyl

Dodane: 14-07-2017 17:05 ()


Spotkanie promocyjne z autorem komiksu o Hansie Memlingu: „Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu” odbędzie się 25 lipca o godzinie 18:00 w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Album „Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu” jest najnowszym wydawnictwem komiksowym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego. Został wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonego przez WiMBP w Gdańsku w ramach obchodów Roku Memlinga. Zwycięzcą konkursu został Łukasz Pawlak, który jest autorem zarówno scenariusza, jak i rysunku do komiksu.

Na 48 stronach albumu poznajemy nie tylko burzliwą historię „Sądu Ostatecznego” ale też drogę do malarskiej perfekcji Hansa Memlinga oraz realia i trendy panujące w epoce renesansu.

Poza historią słynnego tryptyku, który należy do zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku, na stronach komiksu poznajemy m.in. Legendę o Św. Urszuli oraz historię powstania jednego z ostatnich dzieł Memlinga – Relikwiarza Św. Urszuli.

Komiks „Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu” swoją premierę miał 24 czerwca podczas Gdańskich Spotkań Komiksowych GDAK 2017, których organizatorem jest WiMBP w Gdańsku.


comments powered by Disqus