LEGO Star Wars inspirowane 8. epizodem "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

Autor: LEGO Redaktor: Motyl

Dodane: 11-10-2017 15:30 ()


Odliczanie rozpoczęte! Czas oczekiwania na premierę najnowszej części filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” wszystkim małym i dużym fanom kultowej sagi umili siedem zestawów LEGO® Star Wars™. Dzięki nim będą mogli tworzyć nowe galaktyczne budowle i doświadczać kosmicznych emocji. Na sklepowych półkach już można znaleźć zestawy ze statkami kosmicznymi, pojazdami oraz figurkami ulubionych bohaterów i ich antagonistów, inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”, który wchodzi do kin już 14 grudnia.

Siła droidów w służbie sojuszowi

Z zestawu LEGO® Star Wars™ BB-8™ (75187) fani będą mogli zbudować własnego droida z ponad 1 100 klocków, będącego wierną repliką BB-8™ z najnowszej części trylogii o „Gwiezdnych Wojnach”, z uwzględnieniem jego charakterystycznych detali. Co w nim jest najlepsze? Gdy przekręcasz jedno z kółek umieszczonych na boku, poruszasz głową droida, zaś drugi taki element otwiera schowek z palnikiem - zupełnie jak w filmie! Dołączone do zestawu podstawki świetnie nadadzą się do umieszczenia modelu na wystawce w pokoju wielkiego fana „Gwiezdnych Wojen”.

Nowy rebeliancki pojazd Imperium staje w ogniu

LEGO® Star Wars™ Bombowiec Ruchu Oporu (75188) jest wyposażony w mini-figurki Poe Damerona i Admirała Holdo, z którymi fani międzygalaktycznych przygód wyruszą na ważne akcje i rebelianckie misje przeciwko ciemnej stronie mocy. Ten zestaw zadziwia ogromem możliwości budowania i różnorodnej zabawy: dwiema otwieranymi tylnymi wieżyczkami, ruchomymi tylnymi miotaczami, przednią kabiną z odczepianym sklepieniem oraz funkcją zrzutu obiektów poprzez naciśnięcie guzika.

Przybywają posiłki ciemnej strony mocy

Imperium również dostało nowe pojazdy LEGO Star Wars™, aby dopełnić filmowych wrażeń: LEGO® Star Wars™ Niszczyciela Gwiezdnego Najwyższego Porządku™ (75190) oraz LEGO® Star Wars™ Ciężką Maszynę Krocząca Najwyższego Porządku™ (75189). Gwiezdny Niszczyciel Najwyższego Porządku™ stoi na czele całej floty. Wszystkie osiem wieżyczek strzelniczych skierowanych na boki przegoni rebeliantów precz. Górne panele otwierają się, ukazując szczegółowo wykończone wnętrze: funkcjonalną windę prowadzącą do centrum dowodzenia Snoke’a z siedzeniem i hologramową mini-figurką, mostek wyposażony w siedzenia dla załogi, przestrzeń konferencyjną oraz pokój sterowania. Do zestawu jest także dołączony uchwyt, by móc osiągnąć prędkość nadświetlną i przenieść zabawę do innej galaktyki. Pięć mini-figurek, w tym Najwyższy Przywódca Snoke wraz ze składanymi figurkami droidów medycznych oraz BB-9E dopełnią wrażeń podczas pełnych akcji przygód. Z kolei Ciężka Maszyna Krocząca Najwyższego Porządku™ zetrze się z rebeliantami - Poem, Reyem i ich przyjaciółmi z Ruchu Oporu. Pojazd wyposażono w ruchome nogi i głowę z otwieranym cockpitem dla mini-figurek, sprężynowo ładowanymi rakietnicami i zamykanymi komorami na bokach.

Obudź w sobie moc i wcielaj się w role

Mali i duzi fani będą zachwyceni, mogąc wcielać się w role bohaterów filmowych. Dzięki ruchomej figurce Rey (75528) obudzą w sobie moc i rozegrają pojedynek na miecze świetlne. Do swej kolekcji będą mogli dodać także inne figurki akcji: największego, najsilniejszego (i najpopularniejszego) LEGO® Wookiee w galaktyce - Chewbaccę™ (75530) i poprowadzić Ruch Oporu do boju, Elitarnego Gwardzistę Pretorianina (75529), który ochroni przywódcę Najwyższego Porządku Snoke’a, oraz Elitarnego Pilota Myśliwca TIE (75526), by ruszyć do walki u boku tego doświadczonego żołnierza.

Wszystkie zestawy można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce. Podane ceny są rekomendowane i obowiązują w sklepie na stronie www.LEGO.pl: Elitarny Pilot Myśliwca TIE (75526) - 89,99 PLN, Rey (75528), Elitarny Gwardzista Pretorianin (75529) - 99,99 PLN, Chewbacca™ (75530) - 149,99 PLN, „Pojazd Transportowy Ruchu Oporu™ (nr katalogowy 75176) - 179,99 PLN, „Ciężki Zwiadowca Najwyższego Porządku™” (75177) - 269,99 PLN, „Myśliwiec Tie Kylo Rena™” (75179) - 359,99 PLN, „BB-8™” (75187) - 449,99 PLN, „Bombowiec Ruchu Oporu” (75188) - 499,99 PLN, „Ciężka Maszyna Krocząca Najwyższego Porządku™” (75189) - 649,99 PLN, „Niszczyciel Gwiezdny Najwyższego Porządku™” (75190) - 699,99 PLN.

Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”. Nazwa jest zbitką wyrazów Leg GOdt, czyli po duńsku „baw się dobrze”. Dopiero w 1947 roku z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1958 roku, kiedy syn założyciela - Godfred Kirk Christiansen - opatentował pomysł łączenia klocków LEGO za pomocą słupka i tulejki. Odkrycie Goldfreda okazało się punktem zwrotnym i kluczem do sukcesu.

System sprawił, że budowle LEGO są niezwykle stabilne, a nieograniczone możliwości zespalania elementów pozwalają na tworzenie niesamowitych wręcz konstrukcji. Dwa klocki o ośmiu wypustkach można połączyć aż na 24 różne sposoby, a dla ośmiu takich klocków istnieje prawie nieskończona liczba połączeń!

Kolejnym punktem zwrotnym dla rozwoju firmy, paradoksalnie, stał się pożar w 1960 roku, w wyniku którego zniszczeniu uległa część budynku, gdzie produkowano drewniane zabawki. Od tego momentu jedynym surowcem do produkcji klocków był plastik. W 1966 roku firma Christiansena wytwarzała już 57 różnych zestawów i 25 pojazdów. W 1968 roku w Billund otwarto pierwszy LEGOLAND, czyli park rozrywki zbudowany z klocków. Decyzja okazała się genialnym posunięciem, gdyż tylko w pierwszym roku działalności miejsce odwiedziło 625.000 fanów LEGO. Dziś parki LEGOLAND istnieją także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i Malezji.

W 1969 roku na rynek wkroczyły klocki LEGO DUPLO, przeznaczone dla dzieci od 1.5 do 5 lat. W 1974 roku świat ujrzał pierwszego ludzika LEGO, a w 1977 roku pierwszą serię LEGO Technics, umożliwiająca starszym dzieciom budowanie modeli mechanicznych. Na początku lat 80. powstał Dział Produktów Edukacyjnych (LEGO Education), by rozwijać linię specjalnych zabawek na użytek szkół i przedszkoli, a także dla dzieci niepełnosprawnych. 1998 to natomiast rok pierwszej, bestsellerowej gry komputerowej - Wyspy LEGO, która sprzedała się niemal w milionie egzemplarzy. Kolejnym krokiem milowym w historii LEGO jest premiera w lutym br. pierwszego pełnometrażowego filmu kinowego, zrealizowanego w technologii 3D.

Dziś szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają 62 klocki LEGO, a po świecie „chodzi” ponad 5 miliardów ludzików LEGO. Od 1958 roku w sumie wyprodukowano 650 miliardów klocków, które już dawno wyszły poza pokoje dziecięce i wykorzystywane są przez ludzi sztuki, filmu, architektów czy nauczycieli akademickich. Czy mogło być inaczej skoro jedynym ograniczeniem w używaniu produktów LEGO jest ludzka wyobraźnia?

 


comments powered by Disqus